Historia pubówKategorie: Żyj chwilą Liczba wpisów: 1, liczba wizyt: 6671 |
Nadesłane przez: kondziobutelka dnia 22-01-2015 14:26
"Piwny silnik" to urządzenie do pompowania piwa, początkowo obsługiwane ręcznie i zwykle stosowany do dozowania piwa z beczki lub pojemnika w piwnicy pub lub piwnicy. Instalowało się go najczęściej w takich pubach, w których nie odbywają się publiczne imprezy Warszawa.
Pierwsza pompa do piwa znana w Anglii jak się uważa, została wynaleziona przez Johna Lofting (b. Holandia 1659-d. Wielka Marlow Buckinghamshire 1742) twórca, producent i handlowej w Londynie.
London Gazette z 17 marca 1691 opublikowała patent na rzecz Jana Lofting na wóz strażacki, ale zauważył na i zalecane inny wynalazek jego, dla pompy piwa:
"Podczas gdy ich Wysokości zostały Łaskawie Zadowolony przyznania dokumentu patentowego Jana Lofting londyńskiego kupca dla Nowej własna silnika do gaszenia pożarów, które wspomniany silnik odkryli każdą wielką zachętę. On też powiedział patentu Przewiduje się bardzo przydatne do zapalania silnika i piwo inne ciecze, które dostarczają od 20 do 30 baryłek godzin, które są całkowicie ustalone z Rozbiórki Dętych i śrub w rozsądnych cenach. Każda osoba, która chcę zorganizować wieczory kawalerskie Warszawa, do tych silników może stosować się do patentu w jego domu w pobliżu St Thomas Apostoła Londynie lub do Pan Mikołaj ścienny na Workshoppe najbliższej Saddlers Wells w Islington lub do pana Williama Tillcar Turner, jego agenta w swoim domu w Woodtree zaraz obok Sun Tavern Londynie."
"Ich Wysokości", o którym mowa był William and Mary, który niedawno przyjechał z Holandii i został mianowany wspólnych monarchów.
Kolejny silnik został wynaleziony pod koniec XVIII wieku przez ślusarza i inżyniera hydraulicznego Józef (1748/14) Bramah.
Ściśle odnosi się do samej pompy, który jest zwykle ręcznie obsługiwany, chociaż pompy elektrycznie i na gaz są czasem stosowane. W przypadku ręcznie napędzanych Określenie "pompy ręcznej" jest często stosowany w odniesieniu zarówno do pompy i związany obsługiwać.
Źródło - pubrozdroze.pl